Usługa wideokonferencji HD

W ramach projektu PLATON wszystkie uczestniczące w projekcie jednostki zostały wyposażone w nowoczesne terminale wideokonferencyjne pracujące w technologii HD 1080p.

Istnieje możliwość zestawiania połączeń wielopunktowych oraz punkt-punkt z pomocą infrastruktury usługi U1 w wysokiej rozdzielczości, ale urządzenia są kompatybilne również ze starszymi terminalami zgodnymi ze standardami SIP i H.323.

Urządzenia pozwalają w szczególności na organizowanie i udział w rozproszonych posiedzeniach komisji habilitacyjnych oraz spotkaniach z partnerami w ramach międzynarodowych projektów naukowych i badawczych.

Zapraszamy do korzystania z urządzeń wideokonferencyjnych w dwóch lokalizacjach:

  • w Centrum Multimedialnym (ul. Żeromskiego 116) - pokój może pomieścić 15 osób i wyposażony jest w dostęp do przewodowego oraz bezprzewodowego Internetu (w tym za pośrednictwem usługi eduroam) oraz rzutnik multimedialny FullHD.
  • w Sali Senatu (ul. Skorupki 6/8) - sala w dwóch scenariuszach mieści do 30 lub do 60 osób i jest wyposażona w dostęp do bezprzewodowego Internetu (w tym za pośrednictwem usługi eduroam), cztery ekrany 60" wiszące na ścianach oraz ruchomy monitor 80" pod kontrolą samoobsługowego systemu sterowania urządzeniami AV.

 

Pracownicy CM wesprą Państwa przy organizacji wydarzeń i spotkań z wykorzystaniem usług wideokonferencyjnych. Na specjalne życzenie możemy również zestawiać połączenia wideokonferencyjne również w innych lokalizacjach zarówno w Łodzi jak i poza nią.

 

W dyspozycji pozostaje również 5 mobilnych zestawów (oprogramowanie wraz z kamerą) pracujących w technologii HD 720p oraz 3 licencje oprogramowania w technologii HD 1080p.

Rezerwacji sali w siedzibie CM można dokonywać mailowo lub telefonicznie: 
Mateusz Starzak, mateusz.starzak[małpa]p.lodz.pl, tel. +48 42 6383722